Haber

Muğla Valisi Tavlı, Marmaris’teki depremzedeleri ziyaret etti

Muğla Valisi Orhan Tavlı, deprem bölgesinden tahliye edilerek Marmaris otelleri ve kamu kurumlarında ağırlanan depremzedelerle bir araya geldi.

Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından Tavlı, Marmaris Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’ne gelen depremzedelerle sohbet ederek taleplerini dinledi.

Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy’dan bilgi alan Tavlı, otelde kurulan revir ve sosyal markette incelemelerde bulundu.

Afet bölgesine yardımları hız kesmeden sürdürdüklerini belirten Tavlı, kentte ağırladıkları depremzedelerin her türlü ihtiyaçlarını karşılamak ve yaralarını sarmak için çalışmaya devam ettiklerini kaydetti.

İl genelinde toplanan yardımların büyük bölümünün askeri gemilerle gönderildiğine işaret eden Tavlı, “Marmaris’ten deprem bölgesine kara ve askeri gemilerle 125 TIR ve 7 TIR insani yardım sevk edildi. Ayrıca barınma hizmeti de veriliyor. Marmaris’te 6 binden fazla depremzede var.” söz konusu.

Depremzede vatandaşlara kapılarını açan otel sahiplerine ve iş insanlarına teşekkür eden Tavlı, “Yaraları her zaman birlikte saracağız. Bölgedeki vatandaşlarımızın ve depremzedelerin canını en iyi şekilde sağlamak için var gücümüzle yanındayız. misafirlerimize en iyi yiyecek ve barınma hizmetleri.” dedi.

Marmaris Kaymakamı Aksoy, 24 saat hizmet veren karşılama merkezinde çay, kahve ve sıcak çorba ikramının yanı sıra sağlık, psiko-sosyal güçlendirme, rehberlik, iş ve kariyer danışmanlığı gibi destek hizmetlerinin de verildiğini belirterek, Haftanın 7 günü depremzedeler için.

Öte yandan Kaymakam Aksoy, Marmaris Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan depremzedeleri ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Niyazi Taşkıran’dan sağlık durumları hakkında bilgi alan Başhekim Aksoy, ilçede yatarak tedavi gören 12 depremzededen 6’sının taburcu edildiğini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu