Haber

İnce’nin adaylığının ardından Erkan Baş’ın şu sözleri yeniden gündeme geldi: Çekerse ben de çekerim.

Ülke Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı ve Genel Lideri Muharrem İnce açıklamalarda bulundu. Muharrem İnce, cumhurbaşkanı adaylığından çekildiğini açıkladı.

İNCE’NİN ÇEKİLMESİNİ İSTEDİ

Bu açıklamanın ardından gözler TİP Başkanı’nda. Erkan Baş Dönüştürüldü . TİP İstanbul Milletvekili Adayı Erkan Baş İnce’ye adaylığından çekilmesi çağrısında bulunmuştu. Baş, İnce’yi adaylıktan çekilmeye davet ederken, “Sayın İnce bu işi ilk turda bitiririz. Seçime kaybetmek için girilmez. Kaybetmek istiyorsanız Kemal Bey’i değil, Tayyip Erdoğan’ı kaybetmeyi seçin. ” dedi.

İnce ise Baş’ın sözlerine, “O zaman kendisine bir teklifte bulunacağım. İstanbul 3. bölge adaylığından çekilip adayımıza destek versin. Bakalım çağrıma ne diyecek” şeklinde yanıt verdi.

“İŞ ÇİZİYORSA BEN DE ÇİZİYORUM”

Baş, “Muharrem Bey bana ‘Geri çekil’ dedi. Benim çekilmem bir işe yaramaz. O isterse gelsin. Muharrem Bey çekilirse ben de çekileyim. Bizim için sorun yok. Muharrem İnce’nin çekilme şartı cumhurbaşkanı adaylığı Erkan Baş Eğer ‘s milletvekili adayı değilse, derhal geri çekilebilir. Yeter ki bu ülkeyi o karanlık sürece son verecek bir yere taşıyalım” şeklindeki tepkisi, adaylıktan çekilmesinin ardından yeniden gündeme geldi.

TWİTTER’DA GÜNDEM OLDU

Baş’ın milletvekili adaylığından çekilip çekilmeyeceği Twitter’da binlerce kişi tarafından paylaşıldı. Bu tweetlerin ardından Erkan Baş, TT oldu.

O yorumlardan bazıları:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu